Зворотній зв'язок
ViberViberTelegram youtube

Оберіть свою мову

Рус / Укр
bars

Для кожного пацієнта в Реабілітаційному центрі Абіліс розробляється індивідуальна реабілітаційна програма після інсульту по відновленню втрачених після перенесеного інсульту функцій. Причому ефективна допомога надається не тільки в разі інсульту, що стався кілька місяців тому. Чудові результати ми отримуємо також і у людей, які звернулися до нас через 5-7 років після сталася з ними біди.

При інсульті в мозку утворюється вогнище із загиблих нервових клітин, положення і розмір якого визначають ступінь порушення тієї чи іншої функції. А навколо і поблизу нього знаходяться клітини тимчасово інактивовані, «загальмовані». Їм-то і необхідно повернути життєздатність.

Аж до 80-х років минулого століття вважалося, що мозок людини залишається незмінною. Дослідження останніх двох десятиліть переконливо показали, що мозок здатний перебудовуватися. При цьому мається на увазі не тільки мозок дитини, але і мозок дорослої людини.

Виявилося, що в головному мозку є клітини, які готові перебудуватися і взяти на себе «обов'язки» загиблих нейронів. Здатність однієї частини мозку брати на себе функції іншої називають нейропластичності. Це вміння мозку пов'язане, головним чином, з пластичністю синапсів, за допомогою яких нейрони зв'язуються один з одним.

«Навчити» перебудувати клітини працювати в нових умовах вдається тільки за допомогою спеціальних нейрофізіологічних методик, які застосовуються в Реабілітаційному центрі Абіліс.

Таким лікувально-реабілітаційним методом є одна з найефективніших в сучасній медицині технологій для лікування наслідків інсульту - мікрополярізаціі мозку.Суть методу полягає в наступному: лікар-невролог визначає локалізацію уражених ділянок головного мозку і, призначаючи абсолютно індивідуальний курс лікування, за допомогою дуже слабкого струму змушує здорові клітини головного мозку взяти на себе функції загиблих нейронів. Тобто відбувається процес моделювання нових функціональних зв'язків в головному мозку.

Завдяки мікрополярізаціі, в 3,1 рази збільшується швидкість відновлення втрачених функцій головного мозку.
Також на сьогоднішній день вчені довели, що мозок не тільки здатний до реорганізації (нейропластичности, про яку ми говорили вище), але також виробляє нові нейрони в будь-якому віці. До 1998 року вважалося, що ми народжуємося з мільярдами нейронів, які поступово відмирають з віком, і що нові клітини ніколи не створюються. Насправді ми народжуємося і вмираємо з мільйонами невикористовуваних стовбурових клітин в нашому мозку. Потенціал до перетворення даних клітин в нейрони існує протягом всього нашого життя, розсуваючи межі того, що ми колись вважали можливим, особливо в області лікування інсульту.

Для реалізації цієї можливості нашого мозку в Реабілітаційному центрі Абіліс є унікальна апаратна методика - гіпоксітерапія.
Гіпокситерапія «пробуджує» стовбурові клітини мозку, допомагаючи їм перетворитися в нові нейрони, які беруть на себе виконання функцій загиблих клітин. Гіпокситерапія також нормалізує артеріальний тиск, знижує рівень «шкідливого» холестерину на 40%, збільшує кількість функціонуючих капілярів в головному мозку на 80%.

Потрібно пам'ятати, що інсульт є хронічним захворюванням, так як він повторюється протягом першого року більш, ніж у 50% хворих. На жаль, даний рецидив хвороби протікає в набагато більш важкою клінічною формою і в 80% випадків закінчується смертю пацієнта. Гіпокситерапія також дуже ефективна для профілактики інсульту та його рецидивів.

Інсульт призводить до таких тяжких наслідків, як параліч або обмеження рухів. Основним методом реабілітації постінсультних хворих з порушеннями рухів в Реабілітаційному центрі Абіліс є масаж і лікувальна фізкультура (кінезіотерапія), в завдання яких входить відновлення обсягу рухів і сили в уражених кінцівках; функції рівноваги; навичок самообслуговування.

Заняття лікувальною фізкультурою починають вже в перші дні після інсульту, як тільки дозволять загальний стан хворого і стан його свідомості. Спочатку це пасивна гімнастика - руху в усіх суглобах уражених кінцівок здійснює не хворий, а реабілітолог.

Надалі вправи ускладнюються, пацієнта навчають сідати самостійно і вставати з ліжка.
Іншим ускладненням, що виникає у деяких (в 15-20% випадків) хворих в постінсультних періоді (перші 1-3 місяці), є зміни в суглобах уражених кінцівок. Лікування при цьому включає лікувальну фізкультуру і масаж.

Запаморочення і атаксія - розлад координації рухів дуже часто зустрічається при інсульті. Рухи стають неточними, незграбними; розбудовується їх спадкоємність і послідовність; порушується рівновага в положенні стоячи і при ходьбі.

Нормальна координація рухів можлива тільки при високоавтоматизованої і содружественной діяльності ряду відділів ЦНС - провідників.

close