097-990-91-19
066-532-64-77
Час роботи:
Цілодобово

Одним з грізних ускладнень постінсультних періоду (реабілітація після інсульту) є наростання тонусу (спастичності) в м'язах уражених кінцівок. Заходи, спрямовані на зменшення спастичності і запобігання розвитку контрактур, включають:

Лікування становищем (укладання кінцівок з використанням спеціальних лонгет на 2 години (1-2 рази на день) таким чином, щоб м'язи, в яких спостерігається підвищення тонусу, були розтягнуті);масаж тих м'язів, де тонус підвищений (наприклад, в згинах передпліччя, кисті, пальців і разгибателях гомілки), полягає лише в легкому погладжуванні в повільному темпі; при масажі м'язів-антагоністів, де тонус або не змінений, або злегка підвищений, використовуються розтирання і неглибока розминка в швидшому темпі;теплолікування - парафінові або озокеритові аплікації на спастичні м'язи;призначення препаратів-міорелаксантів.

Хворим із спастичністю заборонені вправи (часто рекомендовані недосвідченими людьми), які можуть її підсилити: стискання гумового м'яча або кільця, використання еспандера для розвитку згинальних рухів в ліктьовому суглобі.
Іншим ускладненням, що виникає у деяких (в 15-20% випадків) хворих в постінсультних періоді (перші 1-3 місяці), є зміни в суглобах уражених кінцівок.

Лікування при цьому включає:
знеболюючі процедури: електротерапія, магнітотерапія, лазеротерапія та голкотерапія;процедури, що поліпшують трофіку уражених тканин: парафінові або озокеритові аплікації, гідропроцедуи і анаболічні гормони;при т.зв. синдромі хворого плеча - носіння фіксуючої пов'язки.