Зворотній зв'язок
ViberViberTelegram youtube

Оберіть свою мову

Рус / Укр
bars

Інсульт - складне захворювання, що супроводжується важкими ускладненнями. Внаслідок інсульту найчастіше страждають рухова і мовна функція хворого, і без належної реабілітації шанси на одужання і повернення до нормального життя невеликі. Напевно ви чули розповіді знайомих, у яких родичі по 10-20 років були прикуті до ліжка після інсульту. На щастя, сучасна медицина приділяє достатньо уваги розвитку реабілітації після серйозних травм, операцій і захворювань, і сьогодні існує безліч технік і методик для найбільш швидкого відновлення людини.

Призначають пацієнтам, які пережили інсульт лікування медикаментозне, комплекси лікувально-профілактичних вправ, масажі, голковколювання і багато інших видів лікування. Реабілітаційний центр Абіліс має в своєму арсеналі найсучасніші апарати, тренажери, пристрої для відновлення після інсульту, а досвідчені реабілітологи підбирають індивідуальний курс лікування і супроводжують своїх пацієнтів весь період реабілітації в клініці. Скільки триває відновлення після інсульту? Точно сказати, скільки часу займе реабілітація після інсульту, не може сказати жоден невролог. Час відновлення залежить від декількох факторів: площі ураження головного мозку внаслідок крововиливу або кисневого голодування, наскільки оперативно було надано першу допомогу, чи були інсульти в анамнезі, який загальний стан здоров'я хворого (особливо стан серцево-судинної системи і гормонального балансу в організмі), вік (на жаль, з віком відновні процеси в організмі протікають все повільніше), спадкова обтяженість.

При мінімальному поразку, коли не було ускладнень у вигляді паралічу або афазії (порушень мови), реабілітація може зайняти близько місяця. При середніх ураженнях з частковим паралічем і афазією відновлення займає в середньому 3-6 місяців, хоча фахівці рекомендують не припиняти відновлювальні процедури ще протягом 6-12 місяців після формального завершення лікування.

У найважчих випадках реабілітація триває все життя. Мета реабілітації - повернути хворому здатність самостійно себе обслуговувати: їсти, одягатися, виконувати гігієнічні процедури, ходити і займатися звичайними повсякденними справами. В ідеальному варіанті після реабілітації пацієнт може виконувати всі ті дії в тому ж обсязі, що і до хвороби. Як проходить реабілітація після інсульту Реабілітація завжди складається з декількох етапів.

Перші заходи спрямовані на зняття гострого стану. У цей час проводиться так звана «рання реабілітація», покликана не допустити розвитку таких ускладнень, як пневмонія, контрактури і м'язова дистрофія, пролежні. Коли загальний стан хворого буде стабільним, починаються власне реабілітаційні заходи. Спрямовані вони на відновлення втрачених функцій: здатності ходити, виконувати складні операції руками, розбірливо говорити, будувати складні фрази і так далі. Над відновленням кожного пацієнта працює команда фахівців: фізіотерапевт або мануальний терапевт, які допомагають відновити силу тіла і рівновагу ерготерапевт допомагає заново навчитися виконувати повсякденні дії (приймати їжу, виконувати гігієнічні процедури) логопед - вчить чітко вимовляти звуки і допомагає відновити мова. Відновлення після інсультаделітся на кілька напрямків.

Рухова реабілітація Для відновлення рухової функції використовуються спеціальні тренажери, покликані відновити силу і витривалість пацієнта, вміння тримати рівновагу (всі вправи проводяться під контролем реабілітолога). Масажисти відновлюють правильну м'язову навантаження в організмі, знімаючи м'язовий тонус і розслабляючи спазмовані м'язи, що допомагає уникнути контрактур і розвитку супутніх порушень опорно-рухової системи (сколіоз, кіфоз). Для цих же цілей призначають «лікування становищем», теплолікування (аплікації теплим парафіном або озокеритом) і препарати-міорелаксанти. Профілактика ускладнень

Дуже часто після інсульту у хворих розвивається спастичність м'язів. В цьому випадку категорично заборонені сжімательние вправи (робота з еспандером, стискання м'яча), які можуть лише посилити цей стан. Одним з найбільш поширених ускладнень є зміни в суглобах (скрючивание пальців, неможливість розігнути ліктьовий суглоб). У таких випадках призначають знеболюючі препарати і процедури, покликані «розм'якшити» закостенів суглоб: електро-, магніто- або лазерна терапія голковколювання, фармакотерапія озокеритові або парафінові аплікації Мовна реабілітація Заняття проводяться логопедом-афазиологом і полягають не тільки у відновленні писемного мовлення, а й читання , і листи. Однак у відновленні мови дуже важливу роль грають не стільки заняття з фахівцем, скільки постійна мовна діяльність пацієнта. Тобто члени сім'ї хворого повинні якомога більше розмовляти з ним, навіть якщо мова його дуже затр

close